Seznam plánovaných akcí na rok 2017
LEDEN
Čtvrtek 5.1.2017, Cestovatelský večer (spolky)
Sobota 7.1.2017, Tříkrálová sbírka (skaut)
Neděle 8.1.2017, Rybova Česká mše vánoční (Sbor brněnské katedrály a farnost)
Čtvrtek 12.1.2017, Beseda s farářem Zbygniewem Czendlikem „Hospoda, kostel, postel“ (městys)
Pátek 13.1.2017, Den předškoláka (ZŠ a MŠ)
Neděle 15.1.2017, Vánoční koncert “Rozloučení s Betlémem” (Kantila)
Čtvrtek 19.1.2017, Cestovatelský večer: 27. letní tábory (skaut)
Pátek 20.1.2017, Přednáška k 340. narozeninám J. B. Santiniho (farnost, muzeum Blansko, spolek Putování za Santinim)
Sobota 21.1.2017, Tradiční závod „Mistr uzlování“ (skaut)
Sobota 21.1.2017, 9. spolkový ples (spolky)
Sobota 28.1.2017 Sokol letí lyžovat (sokol)
ÚNOR
Čtvrtek 2.2.2017, Cestovatelský večer (spolky)
Pátek 3.2.2017, Ledová Praha (pionýr)
Pátek 3.2.2017, Edukační program k 340. narozeninám J. B. Santiniho (farnost, muzeum Blansko, spolek Putování za Santinim)
Středa 8.2.2017, Den otevřeného vyučování (ZŠ a MŠ)
Pátek 10.2.2017, Přednáška o Bibli (farnost)
Neděle 12.2.2017, Dětský maškarní bál (skaut)
Sobota 18.2.2017, Sokol letí lyžovat (sokol)
Neděle 19.2.2017, Oslava Dne sesterství (skaut)
Středa 22.2.2017, Svátek skautek „Den sesterství“ (skaut)
Čtvrtek 23.2.2017, Cestovatelský večer: Mezinárodní skautské akce (skaut)
Sobota 25.2.2017, Ostatky (KŘOVÝ a spolky)
BŘEZEN
Čtvrtek 2.3.2017, Cestovatelský večer (spolky)
Sobota 4.3.2017 Sokol letí lyžovat (sokol)
Středa 8.3.2017, Den páťáka (ZŠ a MŠ)
Pátek 10.3.2017, Přednáška o těžkých místech v Bibli (farnost)
Neděle 12.3.2017, Mše svatá v 10.30 h za Moravu se staroslovanskými zpěvy (farnost a sbor z Mikulčic)
Sobota 25.3.2017, Degustace vinařství Rozařín ve Křtinách (spolky)
Neděle 26.3.2017, Mše svatá v 10.30 h za p. Tomáše Prnku (farnost)
DUBEN
Neděle 2.4.2017, Divadlo a velikonoční dílnička (pionýr)
Úterý 4.4.2017, Zápis dětí do 1. třídy základní školy (ZŠ a MŠ)
Čtvrtekt 6.4.2017, Cestovatelský večer (spolky)
Sobota 8.4.2017, Premiéra divadelní hry “O soše dohazovačce a zlatém medvědovi” (KŘOVÝ)
Čtvrtek 13.4. - sobota 15.4.2017, Hrkání před Velikonocemi (farnost)
Pátek 14.4.2017, Křížová cesta se zastávkami v okolí Křtin (farnost)
Sobota 15.4.2017, 14. křtinský šachový turnaj (šachový kroužek)
Čtvrtek 20.4.2017, Den Země (ZŠ a MŠ)
Pátek 21.4.2017, Úklid odpadků na počest dne Země (pionýr)
Sobota 22.4.2017, Čištění údolí Křtinského potoka (CHKO Moravský kras, jeskyňáři, skaut)
Sobota 22.4.2017, Sběr železného šrotu (hasiči)
Neděle 23.4.2017, mše svaté ke Křtinskému posvícení – 346 let od posvěcení chrámu 21.4.1771 (farnost)
Pondělí 24.4.2017, Svátek skautů a jejich patrona sv. Jiří „Den v krojích“ (skaut)
Sobota 29.4.2017, Sokol letí nad Propadáním (sokol)
Neděle 30.4.2017, XVI. hasičská pouť (farnost a hasiči)
KVĚTEN
Středa 3.5.2017, Zápis dětí do mateřské školy (ZŠ a MŠ)
Pondělí 8.5.2017, Májová vycházka (pionýr)
Pondělí 8.5.2017, Pěší pouť brněnské mládeže (farnost)
Pátek 12.5.2017, Přednáška o těžkých místech v Bibli (farnost)
Sobota 13.5.2017, Sokol letí nad Podyjím (sokol)
Neděle 21.5.2017, První svaté přijímání (farnost)
Neděle 21.5.2017, Vzpomínka na Santiniho (farnost)
Sobota 27.5 - neděle 28.5.2017, První jarní pouť „Malá pouť“
ČERVEN
Sobota 3.6. - neděle 4.6.2017, Hlavní pouť „Velká pouť“
Pátek 9.6.2017, Závěrečná přednáška o Bibli (farnost)
Pátek 9.6.2017, Noc kostelů (farnost)
Sobota 10.6. - neděle 11.6.2017, Sokol chytá pytláka III (sokol)
Sobota 10.6.2017, Koncert biblických písní (farnost)
Neděle 11.6.2017, Orelská pouť a pouť pozořických (farnost)
Pátek 16.6.2017, Absolventský večer (ZŠ a MŠ)
Neděle 18.6.2017, 5. pouť za oběti totalit a Boží Tělo (farnost)
Neděle 18.6.2017, Setkání pěveckých sborů a zpívání nešpor s biskupem (farnost)
Čtvrtek 22.6.2017, Žákovská ekologická konference (ZŠ a MŠ)
Čtvrtek 22. 6.2017, Veřejná prezentace žákovských projektů, konferenční sál na zámku (ZŠ a MŠ)
Pátek 23.6. - neděle 25.6.2017, Stavěčka tábora (skaut a dobrovolníci)
Sobota 24.6. - neděle 25.6.2017, Hanácká pouť (farnost Křtiny)
Neděle 25.6.2017, Vyškovská pouť (farnost)
Pátek 30.6.2017, Piškvorkový turnaj (šachový kroužek)
ČERVENEC
Pátek 1.7. - 12.7.2017, Letní tábor (pionýr)
Sobota 2.7. - neděle 23.7.2017, 27. letní tábory (skaut)
Neděle 23.7.2017, Svatoanenská pouť (farnost)
Neděle 23.7.2017, Silvestrovská Havajpárty (spolky)
Úterý 25.7.2017, Ze Křtin do Křtin pěšky přes kostely Moravského krasu (farnost)
SRPEN
Sobota 12.8.2017, Letní den v arboretu Křtiny (pionýr)
Neděle 13.8.2017, Společné putování do Bukovinky na místní pouť (farnost)
Sobota 19.8.2017, Křtinské hody (chasa, spolky a městys)
Středa 23.8. - čtvrtek 24.8. 2017, Zastávka pěších poutníků na Velehrad (farnost)
Pátek 25.8.2017, Koncert na rozloučení s prázdninami (městys a ŠLP)
Neděle 27.8.2017, VIII. korunovační pouť (farnost)
Čtvrtek 31.8.2017 Fotbalová přípravka: Start podzimní sezóny (sokol)
ZÁŘÍ
Neděle 3.9.2017, Výprava do jeskyní Josefovského údolí (pionýr)
Pátek 8.9.2017, Zahajovací schůzka (skaut)
Neděle 9.9.2017, 3. ročník cyklozávodu (sokol)
Neděle 9.9.2017, Domácí křtinská pouť ke svátku Jména Panny Marie (farnost)
Sobota 16.9.2017, Kácení máje (chasa)
Neděle 17.9.2017, Pouť do Sloupu a vrácení putovního praporu (farnost)
Sobota 23.9.2017, 11. ročník Dne Křtin (městys, spolky, farnost, ZŠ a MŠ)
Neděle 24.9.2017, Mše s poděkováním za úrodu a za všechny občany Křtin (farnost)
ŘÍJEN
Neděle 1.10.2017, Zakončení celonárodního putování sochy Fatimské Panny Marie u nás ve Křtinách (farnost)
Sobota 7.10.2017, 27. ročník turistického pochodu „Křtinská padesátka“ (sokol, skaut a hasiči)
Čtvrtek 12.10.2017, Zahájení cvičení dětí (sokol)
Pátek 13.10.2017, Den zdraví (ZŠ a MŠ)
Sobota 14.10.2017, Den stromů (pionýr)
Sobota 14.10.2017, Zahájení „zimní“ sezóny (kroužek volejbalistů)
Neděle 15.10.2017, Dušičková pouť (farnost)
LISTOPAD
Čtvrtek 2.11.2017, Cestovatelský večer (spolky)
Pátek 3.11.2017, Lampionový průvod “Křtinská světluška” (pionýr)
Neděle 5.11.2017, XIX. svatohubertská pouť (farnost)
Sobota 11.11.2017, Výlet na Svatomartinské hody v Kyjově (chasa)
Středa 15.11.2017, Tradiční detektivní hra „Holmesiáda“ (skaut)
PROSINEC
Sobota 2.12. - neděle 3.12.2017, Ďábelský Výpustek (KROVÝ a jeskyně Výpustek)
Neděle 3.12.2017, Rozsvícení vánočního stromu (městys)
Neděle 3.12.2017, Svatý Mikuláš naděluje v kostele ve 14.14 h (farnost)
Úterý 5.12.2017, Mikulášská nadílka (skaut)
Čtvrtek 7.12.2017, Cestovatelský večer (spolky)
Pátek 8.12.2017, Den otevřených dveří s kulturním vystoupením dětí a žáků (ZŠ a MŠ)
Sobota 9.12.2017, Betlémské světlo: Přivezení z Vídně (skaut)
Neděle 10.12.2017, Divadlo a vánoční dílnička (pionýr)
Neděle 17.12.2017, Betlémské světlo: Předání v křtinském chrámu (skaut a farnost)
Středa 20.12.2017, Vánoční besídka (skaut)
Sobota 23.12.2017, Betlémské světlo: Roznášení po Křtinách (skaut)
Neděle 25.12. - pondělí 1.1.2018, Vánoční zvonohra hraje vždy v poledne a při západu slunce (farnost)